Фото

Фото

Креативні задачі


Правила розв'язування задач із генетики

1.Звичайна гідра,перетравивши в кишковій порожнині чергову жертву,викидає її залишки через ротовий отвір.Як вона це робить?
-вивертається навиворіт,немов шкарпетка під час її стягування зі стопи.Це відбувається таким чином,що внутрішня сторона стає зовнішньою і навпаки.

2.Медузи мають більшу щільність,ніж вода,однак вони не тонуть.Що допомагає їм триматися в тих шарах водойми,де мешкає їхня потенційна здобич?
-вони змушені активно рухатися, щоб не потонути.Триматися в шарах,де є здобич,їм допомагають світлочутливі органи і статоцисти (органи рівноваги),розташовані на парасольці.

3.Терміти живляться деревиною.Проте, якщо до їжі додати атибіотиків, вони ситими гинуть від голоду.Чому?
-у кишечнику темітів живуть найпростіші - джгутиконосці, які, зброджуючи целюлозу, роблять її доступною для травлення.Антибіотики ж убивають їхніх симбіонтів.


Задача 1.
5000 однонасінних плодів берези мають середню масу 1кг.На 1га лісу висівають 150 кг її плодів.Скільки висіяли плодів?
  Розв’язання :
150·5000=750000 шт.
Відповідь: 750000 плодів.

Задача 2.
Характерна особливість біології  лишайників- дуже повільний ріст.Накипні лишайники за рік збільшуються в діаметрі всього на 3 мм.Визначте вік лишайника,якщо його діаметр досягає 10,5 см.
 Розв’язання :
10,5·10=105 мм.
105:3=35 (років)
Відповідь::вік лишайника 35 років.


1 коментар:

  1. Дуже радіємо коли бачимо що студенти вирішують такі креативні задачі, є на кого передати нашу фармацевтичну скарбничку буде. Мирного усім неба.
    https://rx.ua/
    ДОВІДНИК ЕКВІВАЛЕНТНОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, в якому можно довідатись багато про що цікаве, та почитати про ліки без реклами.

    ВідповістиВидалити